Otázky

JAK SE MŮŽU OBJEDNAT NA TETOVÁNÍ?


V sekci Kontakt jsou uvedeny všechny potřebné informace :) Možná je samozřejmě i osobní konzultace ale upozorňuji, že konzultovat nápisy a jiné drobnosti opravdu není potřeba. 

JAKÁ JE CENA ZA TETOVÁNÍ?


Svou práci cením podle velikosti a složitosti motivu. Kvalitní tetování je jako šperk, který vás bude zdobit celý život a proto je třeba počítat s tím, že tetování, stejně jako šperky, není zadarmo. Pokud chcete tetování, sdělte mi MOTIV, jeho VELIKOST a UMÍSTĚNÍ a já vám ráda řeknu cenu. 


Pro závazné objednání je třeba poslat na účet zálohu, která je buď 500,- (malé tetování) nebo 1000,- (velké tetování).

JDU POPRVÉ NA TETOVÁNÍ, JAK SE PŘIPRAVIT?


Je určitě dobré si dopředu promyslet všechny tři věci, tedy motiv, velikost a umístění. Přeci jen laserování je oproti tetování opravdu drahá záležitost. Pokud si nejste jistí, jsem tu pro vás a ráda se vším poradím. Motivy dělám nejraději své vlastní. Jestli máte představu ale neumíte ji úplně vyjádřit, úplně postačí, když si na netu najdete obrázky, které obsahují to, co by se vám v motivu líbilo. Jsou pro mě inspirací při tvorbě originálního motivu.


DEN PŘED VAŠÍM TERMÍNEM není vhodné pít alkohol ani kávu ( a vlastně vše, co obsahuje kofein). To stejné platí pro následující den, tedy TETOVACÍ DEN. Je také dobré přijít v klidném a odpočatém stavu a s plný bříškem, bude to méně bolet :)
JIZVY, MATEŘSKÁ ZNAMÉNKA, PIHY.. JAK SI ROZUMÍ S INKOUSTEM?


Překrývání JIZEV tetováním je možné. Nikdo vám však nezaručí, že na všech místech barva zůstane, jelikož zjizvená tkáň je od té zdravé trochu odlišná. Mě se to zatím nestalo, nechci vás strašit zbytečně ale i tahle možnost tu je a je třeba s ní počítat.


Tetování přes MATEŘSKÁ ZNAMÉNKA možné není. Na prvním místě je vaše zdraví a snad každý ví, že do velkých znamínek není dobré se ani škrábnout, natož přes něj tetovat. Ovšem maličké pihy a znaménka nevadí. 

MÁM CUKROVKU/ATOPICKÝ EKZÉM. NENÍ TO PROBLÉM?


Diabetes - Tělo diabetiků se obtížněji a déle hojí, a tak vzniká i větší riziko infekce. Proto, pokud chcete tetování, se poraďte nejdříve se svým lékařem. Ten zná váš zdravotní stav a lépe odhadne, co vaše tělo zvládne a co ne. U mírné cukrovky by to neměl být problém. Přesto se vždy (i v případech mírné cukrovky) předem poraďte se svým lékařem!

Svého tatéra/tatérku informujte předem o svém zdravotním stavu. Stres (stav před tetováním a během tetování) zvyšuje hladinu cukru v krvi a tatér/ka musí být na vaši případnou reakci připraveni.

Z důvodu zhoršeného hojení nezanedbávejte péči o své tetování a pečlivě se mu věnujte.


Atopický ekzém - Stejně jako cukrovka se může projevovat silněji nebo slaběji. Pokud trpíte opravdu slabým atopákem, který se vyskytuje jen málo a ne na místě, které si chcete nechat potetovat, tak by s tetováním při správné a pravidelné péči neměl být problém. Záleží ale také na velikosti tetování, které chcete. Menší se bude hojit lépe než větší. Takže je na místě porada s vaším lékařem! 

TETUJETE I HENNOU?


Hennu nekupuji, jelikož by se mi nevyplatila, tudíž s ní nedělám. Ale pokud si barvu zakoupíte sami a budete chtít po mně práci s ní, určitě se tomu nebráním :)

JAK JE TO S TETOVÁNÍ BĚHEM TĚHOTENSTVÍ A KOJENÍ?


Tady jde jen o jednu věc - aby se do čerstvého tetování nedostala infekce, která by mohla ohrozit dítě. Je určitě lepší nic neriskovat a počkat si :)