Aftercare

JDETE DOMŮ S ČERSTVÝM TETOVÁNÍM. JAK SE O NĚJ DÁLE STARAT?




Z tetovacího salonu odcházíte s ochrannou fólií na tetování, tu si nechte na místě do večera, u velkých tetování nejlépe přes noc.


Ráno fólii opatrně sundejte, tetování omyjte antibakteriálním mýdlem a vlažnou vodou. Jemně osušte čistým ručníkem a nechte kůži schnout.

 

 Když je kůže suchá, namažte tetování tenkou vrstvou krému (Bepanthen Plus). Až se krém vstřebá (cca 10 minut), setřete z kůže přebytečnou mastnotu, kůže potom lépe dýchá a rychleji se hojí.


První týden takto pečujte o tetování 2x až 3x denně, podle potřeby. Tetování by nemělo zůstat suché tak, aby vás strupy tahaly. Později stačí 1x denně.  


Čerstvě potetovaná kůže vylučuje tkáňový mok. Pokud přischne k oděvu, neodtrhávejte jej, ale odmočte v čisté vodě. Jinak můžete tetování poškodit.


Po pár dnech se na tetovaném místě začnou v důsledku hojení tvořit šupinky. Ty neodstraňujte, mohli byste s nimi strhnout část tetování.


2 týdny po tetování se nekoupejte v bazénu ani venku. Místo vany si dejte sprchu.


2 týdny po tetování chraňte tetované místo před špínou a podrážděním.
Aspoň měsíc nevystavujte tetování slunci ani soláriu.

ČÍM MÁM TETOVÁNÍ MAZAT?




Na tuhle otázku uslyšíte v každém salonu jinou odpověď. Většina ale doporučuje Bepanthen Plus krém, který hojí a zároveň dezinfikuje a tetování se s ním zahojí rychle. Ze zkušenosti vím, že i když doporučím zmíněný Bepanthen, tak si někteří stejně mažou tetování nesmyslama typu Indulona (opravdu ani měsíčkovou ne), Framykoin atp.


Tetování mažte vždy jen krémem, který je na to buď určený nebo má takové složení, které je lehké a "nedusí" pokožku, ideálně s obsahem vitaminu E. Samozřejmě berte ohledy na své zdraví a pokud víte, že máte citlivou pokožku, nemažte se něčím, na co máte alergii nebo s tím nemáte zkušenosti. Předejdete tím případnému poškození tetování.